Szukaj
Close this search box.

Jaki naświetlacz wybrać do garażu? Na co zwrócić uwagę?

naświetlacz led czarny

Oświetlenie garażu stanowi podstawę jego wyposażenia. Bez niego nie bylibyśmy w stanie wykonywać w nim prac. Niemniej, często zadajemy sobie pytanie „Jakie oświetlenie wybrać?” – więc nadchodzimy z pomocą i postaramy się tym artykułem pomóc w dokonaniu wyboru!

Do naszych lamp ledowych, potocznie nazywanych halogenami, naświetlaczami czy reflektorami, zastosowano diody ledowe w wersji smd bądź cob. Różnica między nimi jest niewielka, niemniej każdy użytkownik może podjąć decyzje która wersja bardziej mu odpowiada – przeważnie jest to aspekt wizualny z racji iż funkcje mają takie same. Lampy na diodach smd, zbudowane są z punktowych diód a na diodach cob jest to jedna płaszczyzna z punktami świetlnymi. Niezależnie od wyboru, jedne i drugie dają tak samo dużo światła.

Naświetlacz z czujnikiem ruchu czy bez?

Częstym dylematem naszych klientów jest wybór miedzy lampą z czujnikiem ruchu, a bez niego. Postaramy się przybliżyć dokonanie wyboru odpowiedniej lampy. Zacznijmy od zadania sobie kilku pytań, które będą kluczowe przy podjęciu decyzji.

  • Czy potrzebujesz światła non stop? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, z racji iż przebywasz w garażu dłużej jak kilka minut to odpowiednią lampą będzie taka bez czujnika ruchu, uruchamiana za pomocą włącznika. Gdy pracujesz w garażu i potrzebujesz stałego dostępu światła, jednym z lepszych wyborów będą lampy z rodzaju, jak ta 50w, w zależności od wielkości garażu, im większy garaż tym wybór mocy powinien być większy oraz ilość lamp zależna od ich rozmieszczenia.
  • Czy potrzebujesz oświetlenia na chwilę, na przykład tylko w momencie wjazdu do garażu? Jeżeli tak, to odpowiedni dla Ciebie będzie halogen z czujnikiem ruchu, który włączy się tylko wtedy gdy wyczuje ruch – a wszelkie ustawienia, jak długość czasu świecenia, czułość czujnika ruchu czy pora dnia (dotyczy to jasności wokół – czujnik zmierzchu) ustawisz sobie sam! Jakie modele z tego zakresu polecamy? Jedne z najczęściej wybieranych lamp z tego zakresu, są lampy z czujnikiem ruchu 100w. Które występują również w innych wersjach mocy.

Naświetlacze ledowe z ochroną IP66

Oświetlenie ledowe, montowane na zewnątrz jak i w miejscach w których panuje wilgoć, powinny posiadać ochronę. Halogeny oferowane w naszym sklepie w większości posiadają ochronę klasy IP66.

Na samym początku, warto wytłumaczyć co oznaczają poszczególne cyfry. Mianowicie, pierwsza cyfra (dziesiątek), w tym przypadku 6, oznacza ochronę na czynniki zewnętrzne w postaci ciał stałych. Skala ochrony wynosi od 0-6, co oznacz iż nasze halogeny posiadają całkowitą ochronę na czynniki typu kurz. Druga cyfra (jedności), która również wynosi 6 opisuje odporność na czynniki takie jak woda – czyli wodoszczelność. Skala w tym przypadku wynosi od 0-9. Cyfra 6 w tym przypadku, oznacza iz lampa jest odporna na działanie wody, takie jak lekki strumień z węża ogrodowego (chwilowy) czy opady deszczu.

Naświetlacz led, dlaczego warto kupić?

Oświetlenie ledowe jest coraz częstszym wyborem klientów. Dlaczego? Jednym z głównych powodów, jest ich energooszczędność. Niewielki pobór prądu i duża moc dawanego światła są niczym prekursor wszech czasów – kto z nas nie lubi kiedy cena idzie w parze z jakością? 

Dawnym problemem był pobór prądu w tradycyjnych żarówkach, „pożerał” on energię w mgnieniu oka, co przyczyniało się do oszczędnego użytkowania i częstego pracowania do ostatniej stróżki światła słonecznego, tak aby zaoszczędzić na prądzie.  Dzięki technologii led, nie musimy się już martwić o duże zużycie. Lampy są tak skonstruowane, aby ich duża moc nie generowała dużego poboru prądu!

Dedykowana ochrona wodo i pyło szczelna, umożliwia prace lamp ledowych praktycznie w każdych warunkach. Zamontowanie lampy na zewnątrz, przed garażem, czy innym budynkiem gospodarczym nie zagraża jej użytkowaniu – deszcz, śnieg czy nawet mróz nie wpłynie na jej żywot! Dodatkowo, miejsca gdzie się pyli, jak na przykład stolarnie, różnice nie są przeszkodą w działaniu reflektorów – sprawdzą się nawet w tak ciężkich warunkach na codzień!

W naszym sklepie, na przestrzeni lat wyodrębniły się halogeny, które są najbardziej pożądane wśród klientów, uwzględniając lampy z czujnikami ruchu, jak i bez niego oraz takie które sprawdzają się w szczególności w ekstremalnych warunkach! Oto one!

  • Halogen bez czujnika ruchu, o mocy 100w z regulowanym mocowaniem. Sprawdzi się jako oświetlenie główne w garażu, pomocnicze przy wykonywaniu prac i wiele innych – nie ma żadnych ograniczeń! Jego kształt, oraz solidna obudowa, odprowadzająca ciepło idealnie wpasują się w każde miejsce!
  • Halogen z czujnikiem ruchu, o mocy 200w z regulowanym czujnikiem ruchu i zmierzchu a dodatkowo z timerem, umożliwiającym ustawienie czasu świecenia. Jego parametry, idealnie sprawdzają się do oświetlania bram wjazdowych, czy posesji gdzie musi być oświetlony duży obszar w momencie wejścia na nią!

A Ty, na który halogen się zdecydujesz?

Podziel się

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź podobne wpisy

Na co zwracać uwagę przy zakupie lamp ogrodowych?

Lampy ogrodowe cieszą się cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ich wielowariantowość pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Lampy ogrodowe, przeważnie cieszą się największym