Szukaj
Close this search box.

Lampa solarna LED na podwórko – jaką wybrać?

Lampa solarna z panelem

Podwórze wokół domu można oświetlić na różne sposoby. Wśród dostępnych modeli lamp znajdują się również te wykorzystujące diody LED oraz panele solarne. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Gdzie można je zastosować? Jaki rodzaj lamp solarnych LED wybrać? Oto najważniejsze informacje!

Jak działa lampa solarna LED?

Lampy solarne to lampy wykorzystujące panele solarne, za pomocą których pobierają one energię promieniowania słonecznego i przekształcają ją następnie w energię elektryczną. Tego typu lampy nie wymagają podłączania do sieci elektrycznej, dlatego też są bardzo proste w montażu w praktycznie dowolnym miejscu, gdzie mogą być oświetlone przez Słońce.

Nowoczesne lampy solarne mogą zaoferować bardzo wysoką sprawność, ponieważ bazują na diodach LED. Są to niewielkie diody, które mogą mieć różne kolory – neutralny, zimny i ciepły kolor biały lub kolory RGB. Wykorzystanie diod ledowych w lampie powoduje, że jest ona energooszczędna i bardzo trwała, dlatego można korzystać z niej latami.

Wobec tego ze względu na swoją budowę i sposób zasilania lampa solarna LED może być bardzo dobrym wyborem jako oświetlenie podwórza.

Rodzaje lamp solarnych LED – jaką wybrać na podwórko?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje lamp solarnych z diodami LED. Jakie z nich będą dobre na podwórze wokół domu jednorodzinnego?

Wybierając odpowiednie lampy, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę ich przeznaczenie oraz miejsce montażu. Na tej podstawie można następnie dobrać najlepszy typ lampy oraz jej funkcje, aby zapewniała ona właściwy komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Lampy uliczne

Jeżeli zamierza się oświetlić dłuższy podjazd albo większy plac, doskonałym wyborem mogą być lampy uliczne LED, na przykład jak latarnia uliczna LED 200W wykorzystująca technologię solarną.

Takie lampy dostępne są w różnych wariantach, na przykład mogą one oświetlać przestrzeń dookoła siebie albo też mogą mieć reflektor skierowany w jedną stronę. Montowane są jako lampy stojące, które można wtedy łatwo rozmieścić wzdłuż podjazdu czy przy placu.

Reflektory

Tego typu lampy solarne LED również świetnie nadają się do oświetlania podwórek przy domach jednorodzinnych, zapewniając jasne światło.

Reflektory ledowe solarne montowane są na ścianach budynków. Taka lampa LED Natynkowa świetlówka może mieć również regulowany uchwyt montażowy, dzięki czemu pozwala na skierowanie snopu światła w odpowiednim kierunku.

Lampy z numerem domu

Praktycznym rozwiązaniem są również lampy solarne pozwalające na zaprezentowanie numeru domu. Dzięki temu, że wykorzystują one panele solarne, numer widoczny jest przez całą dobę, zapewniając odpowiednie oznakowanie budynku.

Lampy dekoracyjne

Aby poprawić wygląd otoczenia domu, warto również wziąć pod uwagę lampy dekoracyjne, które także mogą spełniać funkcje praktyczne. 

Do tej kategorii zaliczane są między innymi lampy jak słupki LED, oczka LED czy łańcuchy świetlne LED, które bazują na zasilaniu solarnym. Odpowiednio zaaranżowane powodują, że podwórko i ogród prezentują się efektownie. Mogą one również służyć do oznaczenia ścieżki wiodącej do domu, zaakcentowania ścian budynku, a nawet mogą być montowane przy basenach.

Funkcje w solarnych lampach LED: czujniki, piloty, tryby pracy

Nowoczesne lampy solarne z diodami LED mogą zaoferować swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy funkcji. Dzięki nim korzystanie z lampy staje się jeszcze łatwiejsze. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę, wybierając lampę na podwórko?

1. Czujnik ruchu

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w lampach LED solarnych jest wykorzystanie czujniki ruchu. Powoduje on włączenie lampy wtedy, gdy w zasięgu znajdującego się w niej czujnika znajdzie poruszająca się osoba.

Lampy z czujnikiem ruchu świetnie nadają się na podwórka, ponieważ wystarczy tylko wyjść na zewnątrz domu, aby lampa uruchomiła się samoczynnie. Zastosowanie czujnika ruchu powoduje, że lampa jest oszczędniejsza i dodatkowo podnosi ona bezpieczeństwo, ponieważ może odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

2. Czujnik zmierzchu

Dużym plusem jest też obecność czujnika zmierzchu. Lampa solarna z czujnikiem zmierzchu będzie włączała się samoczynnie wtedy, gdy zapadnie zmierzch. Potem wyłączy się o poranku.

Dzięki zastosowaniu czujnika zmierzchu lampa nie tylko jeszcze energooszczędna, ale też wygodna w użytkowaniu, ponieważ nie trzeba wtedy pamiętać o jej włączaniu i wyłączaniu.

Dostępne są także modele typu lampa solarna z czujnikiem ruchu i zmierzchu, dlatego może ona wtedy zapewnić jeszcze szerszą funkcjonalność.

3. Pilot bezprzewodowy

Dla osób, które chcą samodzielnie sterować lampą solarną, doskonałym zakupem będzie model wyposażony w pilot. 

Lampa solarna z pilotem bezprzewodowym może być bardzo łatwo obsługiwana, dlatego jej uruchomienie i wyłączenie wymaga jedynie naciśnięcia przycisku. Dodatkowo za pomocą pilota można też wybierać inne funkcje urządzenia, na przykład tryby jasności czy czas świecenia lampy.

4. Tryby świecenia lampy

Lampy solarne LED mogą też oferować różne tryby świecenia, które można dopasować do własnych potrzeb.

Przykładowo lampa solarna może pozwalać na wybór jasności diod LED czy też czasu świecenia.

Zalety montażu lampy solarnej LED

Urządzenia jak lampy LED wyposażone w panele solarny są obecnie bardzo popularne ze względu na liczne zalety, jakie reprezentują. Dlaczego warto kupić taką lampę na podwórko?

Do głównych zalet lamp solarnych LED należą:

  • energooszczędność – niski pobór energii elektrycznej
  • mocne światło z opcją regulacji natężenia
  • brak potrzeby podłączania lampy do instalacji elektrycznej
  • szeroka gama praktycznych funkcji do wyboru, na przykład czujniki ruchu, zmierzchu
  • wygodna obsługa za pomocą bezprzewodowego pilota
  • niskie koszty zakupu oraz użytkowania
  • różne warianty wzornicze lamp do wyboru
  • przyjazna dla środowiska technologia

Gdzie kupić lampę solarną ledową na podwórko?

Aktualnie różne lampy solarne LED można kupować w wielu sklepach prowadzących sprzedaż artykułów oświetleniowych. Dostępne są one także w sklepach internetowych handlujących oświetleniem ledowym, gdzie można łatwo i szybko złożyć swoje zamówienie.

Podziel się

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź podobne wpisy

Na co zwracać uwagę przy zakupie lamp ogrodowych?

Lampy ogrodowe cieszą się cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ich wielowariantowość pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Lampy ogrodowe, przeważnie cieszą się największym