Szukaj
Close this search box.

Na co zwracać uwagę przy zakupie lamp ogrodowych?

Lampy ogrodowe cieszą się cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ich wielowariantowość pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Lampy ogrodowe, przeważnie cieszą się największym zainteresowaniem wiosną i latem – dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią, która jest banalnie prosta! W te pory roku, spędzamy więcej czasu na działkach, ogrodach. Grille, biesiadowanie, w towarzystwie lamp solarnych staje się o wiele przyjemniejsze.

Wyobraźmy sobie, piękny, ciepły, letni wieczór. Słońce zachodzi, niebo staje się różowo niebieskie. W tle słychać lekki wiatr, muskający liście drzew, a dopełnieniem całości, są lampki ogrodowe, które swoją delikatnością, podświetlają otoczenie, co wprawia nas w pogłębienie relaksu.

Ale co jest najważniejsze podczas wyboru lampek ogrodowych? Tak naprawdę, ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, z racji że każdy z nas ma całkowicie inne oczekiwania co do efektów.

Zacznijmy od najważniejszego podziału lamp ogrodowych. 

Ozdobne

Lampy solarne, ogrodowe, ozdobne, charakteryzują się przede wszystkim pięknym wykończeniem. Mają dwie funkcje, ozdobną oraz praktyczną, w postaci podświetlania, które przeważnie jest delikatne, tak aby delikatnie podkreślić otocznie, bez konieczności mocnego doświetlenia, niczym w pomieszczeniu. 

Rodzaje lamp ozdobnych, możemy kolejno podzielić na:

  • Girlandy – zbudowane są na długim sznurku/druciku, z ozdobnymi punktami świetlnymi, w różnych barwach światła jak i wzorach. Można nimi opleść płot, żywopłot, barierki, balustrady, pnie drzew, a nawet przyozdobić dookoła altankę czy wiatę.
  • Wbijane – posiadają element, który umożliwia postawienie lampki w doniczce, czy bezpośrednio w gruncie, dzięki czemu możesz bez problemu stworzyć ścieżkę świetlną na przykład do altanki.
  • Wiszące –  posiadają haczyk na którym można powiesić lampkę. Dzielimy je a dwa rodzaje, girlandy wiszące wietrzne, bądź lampiony. Te pierwsze, przepięknie mienią się na wietrze, a dodatkowo ich budowa wydobywa z nich delikatny dźwięk. Lampiony, są w różnych kształtach, dzięki czemu nadamy naszemu ogrodowi klimatycznego wyglądu.

Praktyczne 

Lampki, które są o minimalistycznym, prostym wyglądzie, niemniej ich zadaniem jest oświetlenie pewnego obszaru, niezwiązanego z elementem dekoracyjnym. Na przykład, oświetlenie bramki wejściowej na ogród, wejścia do altanki, czy schowka.

Rodzaje są różne, niemniej dwa podziały takich lamp, są przeważnie głównym czynnikiem decydującym o wyborze.

  • Zintegrowany panel solarny – lampy ze zintegrowanym panelem solarnym, przeważnie są wybierane w miejsca, gdzie w ciagu dnia jest słonecznie i jednocześnie lampa się ładuje, co umożliwia jej uruchomienie po zmroku.
  • Oddzielny panel solarny  – lampy z oddzielnym panelem solarnym, umożliwiają rozmieszczenie lampy i panela w innych miejscach (połączenie za pomocą długiego kabla), dzięki czemu lampa może być w miejscu, gdzie jej ładowanie byłoby utrudnione, a panel solarny skierowany i ulokowany w innym miejscu, bardziej nasłonecznionym.

Ostatnimi czasy, popularne zabiło się obsadzanie grządek warzywnych lampkami, ta aby w przypadku grasujących nocą  zwierząt móc je skutecznie przegonić. Przeważnie są to lampki wbijane w ziemie, które automatycznie uruchomią, po zmierzchu i wykryciu ruchu, co odstraszy „podjadaczy” ogródków. 

Wybór lampy jest bardzo indywidualna kwestia. Najważniejsze jest aby wiedzieć do czego ma nam ta lampka służyć a następnie dobierać odpowiedni wzór.

Podziel się

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź podobne wpisy

Na co zwracać uwagę przy zakupie lamp ogrodowych?

Lampy ogrodowe cieszą się cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ich wielowariantowość pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Lampy ogrodowe, przeważnie cieszą się największym